italian food Krakow

Dobra włoska kuchnia
Chcesz smacznie zjeść? Spośród szerokich opcji, które proponuje europejska sztuka kulinarna na wyjątkową uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to różnorodność smaków, kolorów i spora porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Polakom restauracja włoska, kojarzy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz czasem z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie jedzenie

Makarony to baza kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do tej potrawy. włoski kucharz Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony nie mogą się znudzić.

Następną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona włoska pizza to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również risotto, gnocchi, ravioli i liczne desery – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- ricotty, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz