resturacje

Jeżeli pragniesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite i w wielu przypadkach zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie odrobinę, by odkryć, że są w istocie smaczne oraz godne paru kęsów więcej. Najbardziej polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami które jedzą na co dzień jest chleb i lokalna kiełbasa.

restauracja z polską kuchnią Kraków\restauracje Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jakkolwiek kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w przeróżne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z porywającego chleba oraz apetycznych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o nowatorskie smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w tradycyjnej lokalnej kuchni?

W najwyższym stopniu przeciętnymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub ewentualnie pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Krakow Restaurant

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także znaleźć faktycznie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem rozmaitych, od czasu do czasu egzotycznych smaków.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna i czasami straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odkryć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw i bardzo dobre polskie napoje oraz napełniać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Dodaj komentarz